Trudności, konflikty, problemy dotykają każdego człowieka. Każdego dnia zmagamy się z wyzwaniami, które mogą spowodować, że trudno nam będzie poradzić sobie z kolejnym problemem. Niekiedy jesteśmy zmuszeni przez dłuższy czas funkcjonować w bardzo trudnych okolicznościach, problemy długo się nie rozwiązują, są skomplikowane, a rezultaty podejmowanych przez nas działań w dużej mierze mogą nie zależeć od nas. Innym razem nagle możemy stanąć przed niezwykle trudną sytuacją życiową, rodzinną, finansową lub tragedią, której nie spodziewaliśmy się. Kryzys staje się nieodłącznym elementem życia wielu ludzi. Niekiedy za wszelką cenę chcemy zachować pozory lub twarz i  trudno jest nam przyznać się do tego, że niekiedy brakuje nam sił, poprosić o pomoc, zatrzymać.

Bywają sytuacje, w których pokonanie samemu lub we dwoje trudności staje się ciężarem nie do udźwignięcia. Mamy poczucie, że problemy tak bardzo nas przygniotły, że nie nie możemy wykonać już żadnego ruchu, nie wiemy co zrobić, od czego zacząć lub załamujemy się. Wśród takich sytuacji mogą znaleźć się zarówno długotrwałe sytuacje konfliktowe, trudności finansowe, nieporozumienia w życiu rodzinnym lub w pracy, choroba, jak również nagła utrata bliskiej osoby, zdrada, utrata pracy, doświadczenie przemocy, porzucenie oraz wiele innych sytuacji.

Wsparcie w kryzysie to pomoc dla wszystkich osób, które mają poczucie, że potrzebują pomocy specjalisty w sytuacji konfliktowej, wsparcia w pokierowaniu dalszymi krokami lub po prostu wysłuchania. To forma wsparcia, w którym główną rolę odgrywa CZAS. W sytuacji, w której naturalne lub posiadane zasoby nie wystarczają, aby efektywnie poradzić sobie z sytuacją kryzysową, należy działać w miarę możliwości szybko, aby pomóc odzyskać równowagę psychiczną, emocjonalną, fizjologiczną, poznawczą czy behawioralną. Istotne jest skoncentrowanie się na ZASOBACH, jakie posiadasz, możliwościach jakimi dysponujesz i sposobach dotarcia do nich, a nie na całym spektrum wglądu w sytuację życiową czy rodzinną (jak to ma miejsce w psychoterapii). Kolejną ważną cechą takiej formy wsparcia jest jej CEL czyli przede wszystkim o przywrócenie równowagi, opanowanie specyficznych, kryzysowych problemów i określenie ewentualnej drogi dalszej pracy. Niezbędnym aspektem pracy w interwencyjnej formie pomocy jest zapewnienie możliwie najwyższego poziomu BEZPIECZEŃSTWA - zarówno na poziomie psychologicznym, jak i w wielu przypadkach - fizycznym.

Jeśli jest taka potrzeba korzystając z mojego wsparcia możesz również w możliwie szybkim czasie przeprowadzić mediacje, sporządzić ugodę mediacyjną i dokonać próby dojścia do porozumienia w sytuacji konfliktu. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z z mediacji tuż przed rozprawą sądową jest duża szansa na to, iż jej bieg będzie dla Ciebie i drugiej strony dużo łagodniejszy. Niekiedy decydujemy się na porozumienie w trudnych sytuacjach, lecz spisanie stosownej ugody okazuje się nie być takie proste. Korzystając z mediacji masz szansę na zawarcie porozumienia w możliwie najszybszym terminie.

Opierając się na takich metodach pracy terapia skoncentrowana na rozwiązaniach, mediacje, coaching kryzysowy, terapia poznawczo-behawioralna,  zawodowe negocjacje podejmowane są stosowne działania mające na celu przewrócenie stabilności emocjonalnej i określenie drogi rzeczywistego rozwiązania trudnych sytuacji mających związek z kryzysem. Następnie zwykle proponowane są systemowe działania, które pozwolą dokonać trwałych zmian związanych z omawianym problemem. Jeśli jest taka potrzeba pomagamy odnaleźć najskuteczniejsze formy pomocy i wsparcia oraz proponujemy formy wsparcia bądź podjęcie stosownych kroków prawnych w celu konstruktywnego rozwiązania problemu.

To forma pomocy skierowana zarówno dla małżeństw i par, jak i dla osób zmagających się z konfliktami o innym charakterze niż rodzinnym, bądź przeżywającym jakikolwiek trudności, z którymi trudno jest im sobie poradzić samemu.

W celu skontaktowania się z mediatorem i skorzystania z mojej pomocy zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego.  lub umów się na sesję tutaj